Autóban, italozás után nem ülünk a volánhoz – ezt ugye mindenki pontosan tudja, még ha akad is, aki valamiért nem tartja ezt be. (Rendkívüli felelőtlenség)
De vannak itt még nagyobb bajok is, amik hosszútávon pusztítanak: az alkoholizálást azért nem szabad túlzásba vinni, mert mikro- és makroszinten is roncsolja a közösségeket. Egy autót vezetni nagy felelősség, de egy családot még inkább. Ez mindig jusson eszünkbe. Mert azt tönkretenni azzal, hogy nem „szabadulunk a piától”, az az igazi pokol. Legalább próbáljuk meg, ez a mi felelősségünk!
Ügyeljünk rá, hogy az alkoholizmus végső stádium tünetei már ne következzenek el. Ennek érdekében minél előbb forduljunk olyan rehabilitációs, segítő közeghez, mint a Felépülők csapata. És, a tanácsaiknak megfelelően történjen mindez egy pontos állapotfelméréssel.
Az oldalon (felepulok.hu) az első pillanattól kezdve, már előzetesen okítanak, felvilágosítanak, de az említett állapotfelmérésre mindenképp időszerű lehet elmenni, még az alkoholizmus végső stádium tünetei előtt! Tehát ne húzzuk tovább, ha sejtjük, hogy az alkoholizmus jelei egyértelműen mutatkoznak! Ahhoz pedig, hogy ezeket beazonosítsuk szintén találunk kapaszkodót a társaság websiteján.
Ennél a társaságnál ugyanis van bentlakásos rehabilitáció is, méghozzá sokkal-sokkal kulturáltabb formában megvalósulva, mint attól Magyarországon tartani lehet, ha nem ilyen profi magánintézménybe látogat az ember a problémájával!
Az érintettek gyakran nincsenek persze tisztában betegségük súlyosságával, vagy tagadják azt, ami tovább súlyosbíthatja helyzetüket. Ezért elengedhetetlen, hogy az alkoholbetegek mielőbb állapotfelmérésre menjenek, hiszen a korai diagnózis és beavatkozás növeli a gyógyulás esélyeit. Az időben történő felismerés megakadályozhatja a testi és mentális egészség további romlását, és elősegítheti a sikeres rehabilitációt.
A család szerepe ebben a folyamatban kiemelkedő fontosságú. Ezért hozzátartózóként talán még szerencsésebbek azok, akik időben leltek a felepulok.hu-ra. Az alkoholbetegség gyakran nemcsak az egyénre, hanem az egész családra is kihat, így a hozzátartozók aktív közreműködése, támogatása nélkülözhetetlen. A családtagok segíthetnek abban, hogy a beteg felismerje problémáját, motiválhatják őt a kezelés megkezdésére, és érzelmi támaszt nyújthatnak a nehéz időszakokban. Emellett a családtagok is jobban megérthetik az alkoholbetegség természetét, és hatékonyabb segítséget tudnak nyújtani a felépülés során.
A kezelés szempontjából a magánszektor igénybevétele tényleg előnyösebb választás. Azért javaslom a felepulok.hu-t, mert nagyon-nagyon megnyugtató, amit ott írnak a 28 napos elvonókúra körülményeiről. Biztos, hogy jobb, mint az állami egészségügy. A magyar állami egészségügy ugyanis kapacitásproblémákkal küzd, és a várólisták hossza, valamint az ellátás színvonala nem mindig megfelelő a gyors és hatékony beavatkozáshoz. Ezzel szemben a magánszektorban azonnali hozzáférést lehet biztosítani szakképzett szakemberekhez. Ezeknek a szakembereknek a portréját szintén látjuk a Felépülők oldalán. Korszerű terápiás lehetőségekhez és személyre szabott kezeléshez jutunk így. A magánklinikákon elérhető szolgáltatások rugalmasabbak, és diszkrétebb környezetet is biztosítanak, ami különösen fontos lehet a szenvedélybetegek számára.
Összességében elmondható, hogy az alkoholbetegség elleni küzdelemben az állapotfelmérés korai lépése és a család támogatása kulcsfontosságú és mindent eldöntő lehet. A magánszektor (pl. a Felépülők szolgáltatásának) előnyei pedig jelentősen hozzájárulhatnak a hatékony és gyors kezeléshez, ami végső soron növeli a teljes gyógyulás esélyét. Az alkoholbetegség kezelése nem halogatható, hiszen a tét az egyén és a környezete komplett életminősége és jövője!